Maraton Trzech Jezior
ładowanie strony

Maraton Trzech Jezior

Maraton Trzech Jezior

Dystans: 45km

Przewyższenia: +/- 2485m

Rollercoaster 25

Dystans: 25km

Przewyższenia: +/- 1400m

Czupel Vertical 600

Dystans: 3,5km

Przewyższenia: +603m

Aktualności

Zobacz Co Nowego

Nasi Ambasadorzy

Marcin Kubica
Buff The North Face Team Poland Zawodnik młodego pokolenia, który jest już kilkukrotnym medalistą MP i 5 zawodnikiem MŚ skyrunning juniorow. Pochodzi z bielskiego Lipnika.
O nas

Festiwal Maraton Trzech Jezior

Kraina beskidzkich jezior to malowniczy przełom rzeki Soły przez zachodnią część Beskidu Małego. Wspaniali ludzie, piękne górskie trasy, trzy jeziora i góra Żar – Mekka wszelkich sportów: od biegów, przez narciarstwo, downhill, kolarstwo po paralotniarstwo i szybownictwo. Właśnie tu przygotowaliśmy dla Ciebie festiwal biegowy, na którym czekają trzy dystanse do wyboru: 45 kilometrowy (ultra)maraton, 24 kilometrowy i 3,5 kilometrowy Czupel Vertical z 600 m. przewyższenia.
Na tych ścieżkach zasmakujesz tego, co jest kwintesencją tutejszych gór: poznasz ich przyrodę, zachwycające widoki, zaskakującą dzikość i zapomniane zakątki, które dziś przypominają już tylko o dawnej działalności człowieka. Zobaczysz wczoraj i dziś Beskidu. Ruiny leśnego amfiteatru i kamiennych, pasterskich szałasów i nowoczesne elektrownie pozyskujące energię wyłącznie z odnawialnych źródeł, bez szkody dla klimatu. Tu zaczerpniesz czystej energii gór.