Maraton Trzech Jezior
ładowanie strony

Festiwal

Kraina beskidzkich jezior to malowniczy przełom rzeki Soły przez zachodnią część Beskidu Małego. Wspaniali ludzie, piękne górskie trasy, trzy jeziora i góra Żar – Mekka wszelkich sportów: od biegów, przez narciarstwo, downhill, kolarstwo po paralotniarstwo i szybownictwo. Właśnie tu przygotowaliśmy dla Ciebie festiwal biegowy, na którym czekają cztery dystanse do wyboru: 3,5 kilometrowy Czupel Vertical z 600 m przewyższenia, 46 kilometrowy (ultra)maraton, 25 kilometrowy i 17 kilometrowy.
Na tych ścieżkach zasmakujesz tego, co jest kwintesencją tutejszych gór: poznasz ich przyrodę, zachwycające widoki, zaskakującą dzikość i zapomniane zakątki, które dziś przypominają już tylko o dawnej działalności człowieka. Zobaczysz wczoraj i dziś Beskidu. Ruiny leśnego amfiteatru i kamiennych, pasterskich szałasów i nowoczesne elektrownie pozyskujące energię wyłącznie z odnawialnych źródeł, bez szkody dla klimatu. Tu zaczerpniesz czystej energii gór.

Pomysł festiwalu zrodził się po Górskim Biegu Frassatiego, po którym wielu biegaczy pytało o dłuższe i krótsze dystanse. Postanowiliśmy więc pokazać Wam więcej Krainy beskidzkich jezior i to w niezwykle pięknej w tym rejonie porze roku, gdy letnie słońce styka się z jesiennymi barwami lasu. Poznaj zachwycające piękno Krainy beskidzkich jezior od Lipnika i Straconki na Zachodzie, po Wielką Cisową Grapę na Wschodzie, od zapory w Tresnej na Południu, po Porąbkę na Północy.