Maraton Trzech Jezior
ładowanie strony

Fundacja

Iskrą do powstania fundacji „Kraina gór i jezior” była ogromna pozytywna energia wyzwolona przy okazji organizacji Górskiego Biegu Frassatiego. Po bardzo udanej i owocnej współpracy przy tworzeniu tego niesamowitego wydarzenia (Górski Bieg Frassatiego został m.in. wybrany najlepszym biegiem górskim sezonu 2019 na długim dystansie i najlepszym debiutem organizacyjnym roku w plebiscycie biegaczy „Złote Kozice organizowanym przez portal biegigorskie.pl) zrodziła się w nas potrzeba rozwijania tej pasji, jaką jest popularyzacja aktywności górskich, przede wszystkim poprzez organizację wydarzeń sportowych. Czyli popularyzacja tego, co sami lubimy robić. Powołanie fundacji było pierwszym krokiem zrobionym w tym kierunku. 

Jesteśmy pasjonatami wszelkich aktywności górskich, od trekkingu, przez biegi górski, skyrunning, po narciarstwo i speleologię. Każdy z nas ma inne ulubione aktywności, a także inne umiejętności zawodowe, dzięki czemu możemy tworzyć zgrany i uzupełniający się nawzajem zespół.

 

Wojtek Teister – na co dzień dziennikarz. Pomysłodawca i w ramach pracy w Instytucie Gość Media kierownik projektu Górski Bieg Frassatiego. W górach zakochany od lat. Amator biegania (od krótkich biegów w stylu alpejskim, przez tatrzański skyrunning, po ultra) i wszelkich odmian trekkingu – od Beskidów, przez Tatry, po alpejskie czterotysięczniki. W fundacji pozyskuje partnerów projketów, zajmuje się stroną marketingową i koordynacją Festiwalu Górskiego Maraton Trzech Jezior.

Staszek Dacy – w pracy stoi za obiektywem, pracuje na wysokości oraz organizuje szkolenia w pewnym popularnym ośrodku szkoleniowym na Hali Gąsienicowej. Czas wolny dzieli między górskie szlaki, żelazne drogi, narciarstwo zjazdowe, skitouring jak i tatrzańskie oraz alpejskie podziemia. Pasja zaprowadziła go także w szeregi ratowników GOPR. W fundacji odpowiada przede wszystkim za kwestie związane z dokumentacją oraz logistyką.

Karol Pastwa – mieszka w krainie gór i jezior od urodzenia. Beskid Mały zna od podszewki zawodowo również związany z Górą Żar. Człowiek wielu górskich pasji: skitury, szosa, MTB, jaskinie, via ferraty – góry w każdej formie. Realizuje się jednak głównie jako Ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR. W fundacji oficjalnie od roku 2022, ale od początku obecny jako wolontariusz. Odpowiada głównie za zabezpieczenie medyczne i koordynację służb ratunkowych.

Magda Dacy – pasję przekuwa w pracę w marketingu sklepu outdoorowego 8a.pl. Kolekcjonuje kilometry szlaków w górach, metry przewyższenia na skiturach oraz metry w pionie w jaskiniach. Działa również eksploracyjnie w polskich wyprawach speleo w Alpy. Odpowiada za media społecznościowe oraz kwestie związane ze współpracą z partnerami.

Fundacja „Kraina gór i jezior”
Ul. Hutnicza 28; 43-100 Tychy
KRS 0000812168
NIP 6462980059
REGON 384824344