Maraton Trzech Jezior
ładowanie strony

Nie tylko biegi: prelekcje, spotkania wokół gór i… koncert

by admin
12 grudnia 2019

 

Festiwal Górski Maraton Trzech Jezior to nie tylko trzy biegi, ale też okazja do spotkań wokół gór, integracji i dobrej zabawy. Pierwszego dnia, w piątek 25 września 2020, w godzinach pracy biura zawodów zapraszamy Was do strefy expo oraz na cykl prelekcji i spotkań wokół szeroko rozumianej tematyki górskiej i sportowej. Zaprosiliśmy dla Was znamienitych gości. Z kim i o czym będzie okazja porozmawiać?

Ramowy program piątkowej części prelekcyjnej:

18:00-21:30 praca biura zawodów i stoisk w strefie Expo

18:00-18:30 – „Aplikacja Polskie Góry – wiesz co widzisz” (Robert Celiński) – prelekcja twórcy aplikacji o jej praktycznych zastosowaniach w różnego rodzaju aktywności górskich.

18:40-19:45 – „Mama biega – powrót do aktywności fizycznej po porodzie” (panel dyskusyjny – Maria Czok – Alpin Sport Hoka One One Team, Magdalena Kozielska – Dynafit, Dorota Jura-Szupina) – panel adresowany głównie do kobiet, w którym trzy biegaczki, a równocześnie lekarka, fizjoterapeutka i trenerka podzielą się swoim doświadczeniem łączenia aktywności sportowej i macierzyństwa. Zarówno od strony praktycznych trudności jak i od strony medycznej.

19:55:-20:45 – „Skyrunning i skitouring – podwójna frajda z gór” (spotkanie z młodzieżowymi reprezentantami Polski w skitouringu i biegaczami wysokogórskimi – Janem Elantkowskim i Jakubem Popielarskim, którzy opowiedzą o wartości wszechstronnego treningu i o swojej wyprawie biegowej dookoła Tatr.

*powyższy program jest ramowy, a godziny orientacyjne i mogą być skorygowane.

Drugiego dnia bieganie i zabawa

Sobota to główny dzień rywalizacji sportowej. Wtedy na trasy wybiegną uczestnicy Maratonu Trzech Jezior 45 km i Rollercoastera 25 km. W międzyczasie na stadionie w Porąbce, gdzie zlokalizowana będzie meta obu biegów, trwać będzie plenerowy piknik, a po zakończeniu rywalizacji i dekoracji najlepszych biegaczy zagra dla nas zespół „The Postman” znany przede wszystkim z wykonywania utworów Beatlesów. Niespodzianek nie zabraknie też w niedzielę, ale o tym napiszemy w późniejszym terminie.

    Leave a comment