Maraton Trzech Jezior
ładowanie strony

3 stycznia 2022 – START ZAPISÓW

2 stycznia 2022

Otwieramy zapisy na festiwal M3J 2022! Etapówka, dodatkowe kategorie wiekowe – co nowego w tej edycji?

W 2022 r. Festiwal Górski Maraton Trzech Jezior podobnie jak w minionym roku odbędzie się w ostatni weekend września: 23-25.09.2022.

Nowy dystans i klasyfikacja wieloetapowa (Grand Prix).

Czekają na Was wszystkie ubiegłoroczne dystanse oraz nowy bieg: Szlakiem Wołoskich Pasterzy (17 km, +/- 1230). Będzie też coś dla bardziej ambitnych biegaczy i biegaczek: Grand Prix Trzech Jezior, czyli wyścig wieloetapowy w skład którego wejdą: Czupel Vertical, Maraton Trzech Jezior 46 km i Szlakiem Wołoskich Pasterzy 17 km. W związku z tym nieco zmienimy harmonogram tegorocznych startów: vertical zostanie rozegrany w piątkowe popołudnie, a w niedzielę rano nowy, 17 kilometrowy bieg. Sobotnie starty (M3J i Rollercoaster 25) zostają bez zmian.
Dla uczestników rywalizacji Grand Prix przygotowaliśmy nieco niższą łączną opłatę startową – aby z niej skorzystać i wystartować w etapówce należy zarejestrować się osobno na każdy z trzech biegów zaznaczając przy rejestracji kategorię dodatkową „Grand Prix” oraz dokonać jednej opłaty za wszystkie trzy biegi – zgodnie ze stawkami z regulaminu.

Dodatkowe kategorie K-60 i M-60 w niektórych biegach

W tym roku na dystansie tytularnym 46 km i w biegu Czupel Vertical wprowadzamy dodatkową kategorię wiekową: poza trzema dotychczasowymi w tych dwóch wyścigach dodatkowo wyróżnimy zawodników z kategorii 60+ (roczniki 1962 i starsi). W Rollercoasterze i Szlakiem Wołoskich Pasterzy prowadzone będą trzy kategorie wiekowe: 18+, 35+ i 50+.
W Grand Prix prowadzona będzie wyłącznie kategoria OPEN.

Vertical już dla 16 latków!

Nowością jest też otwarcie najkrótszego z naszych biegów – Czupel Vertical – na zawodników i zawodniczki w wieku od 16 lat (roczniki 2006 i starsi). Warunkiem uczestnictwa dla osób niepełnoletnich jest ukończenie najpóźniej w dniu zawodów 16 roku życia i pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego oraz jego obecność przy odbiorze numeru startowego i w dniu zawodów. Zawodnicy z roczników 2006 i 2005 będą w tym roku klasyfikowani z kategorią wiekową 18+.

Regulamin i zapisy

Rejestracje otwieramy 3 stycznia o godzinie 20:00. Regulamin zawodów znajdziecie w zakładce „Strefa Biegacza” na stronie maraton3jezior.com , a najważniejsze informacje o trasach w zakładce „Trasy”.
Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy i prosimy o udostępnianie informacji o festiwalu na Waszych mediach społecznościowych i bezpośrednie rekomendowanie imprezy znajomym! Do zobaczenia w Krainie Beskidzkich Jezior!


Link do zapisów:
https://bgtimesport.pl/zawody/biegi/id/552

    Leave a comment