Maraton Trzech Jezior
ładowanie strony

Otwieramy zapisy! M3J 2023!

2 stycznia 2023

Już 3 stycznia o 20:00 otwieramy zapisy na kolejną edycję Festiwalu Maraton Trzech Jezior. Tegoroczny festiwal odbędzie się 15-17 września 2023 r. Podobnie jak przed rokiem czekają na Was cztery dystanse: 

– Czupel Vertical (3,5 km, +600 m) – piątek 15 września, start 16:30. Limit 90 min.

– Maraton Trzech Jezior (46 km, +/-2490 m) – sobota 16 września, start 8:00. Limit 11 h.

– Rollercoaster (25 km, +/-1400 m) – sobota 16 września, start 10:00. Limit 7 h.

– Szlak Wołoskich Pasterzy (17 km, +/-1230 m) – niedziela 17 września, start 9:30. Limit 4 h.

Po raz drugi rozegramy też rywalizację trzydniowego Grand Prix Trzech Jezior (vertical + Maraton Trzech Jezior + Szlak Wołoskich Pasterzy). Tym razem jednak nieco zmienimy zasady rywalizacji w Grand Prix: o miejscu w klasyfikacji końcowej w pierwszej kolejności decydować będą punkty przyznawane za zdobyte miejsca, dopiero w przypadku takiej samej liczby punktów – łączny czas. To powinno sprawić, że rywalizacja będzie bardziej emocjonująca. W klasyfikacji łącznej GP, podobnie jak przed rokiem, prowadzimy kategorię OPEN M i OPEN K, bez kategorii wiekowych. Te będą natomiast w trzech z czterech festiwalowych biegów.

Wprowadzamy też drobną zmianę w kategoriach wiekowych: dodajemy kategorię 60+ do Szlaku Wołoskich Pasterzy i w związku z tym w każdym z trzech biegów Grand Prix (vertical, 46 km i 17 km) będą po cztery kategorie wiekowe (patrz Regulamin), rezygnujemy natomiast z klasyfikacji w kategoriach wiekowych na dystansie 25 km – w tym biegu będzie tylko kategoria OPEN. Z czego wynika taka decyzja? Zależy nam na udziale i rywalizacji seniorów. Dzięki takiemu rozwiązaniu kategorię 60+ znajdziemy w każdym z trzech kategorii długości biegów (vertical, średni i ultra – rok temu była tylko w verticalu i Maratonie), a z kolei w sobotnich biegach starsi biegacze nie rozproszą się na dwóch dystansach. W ten sposób zestaw czterech kategorii wiekowych będzie też zunifikowany na każdym z biegów wchodzących w skład Grand Prix Trzech Jezior. 

W rejestracji przewidzieliśmy trzy progi opłaty startowej: najniższa do 31 marca, średnia – do końca lipca i najwyższa – do końca sierpnia. Rejestrację zamykamy 31 sierpnia – te dwa tygodnie do festiwalu są nam potrzebne aby opracować listy startowe, zapewnić wszystkim uczestnikom medale i dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Regulamin edycji 2023 (kliknij) znajdziesz w zakładce Strefa Biegacza, a zarejestrujesz się na stronie BG TIME (kliknij).

    Leave a comment