Maraton Trzech Jezior
ładowanie strony

Fundacja

Iskrą do powstania fundacji „Kraina gór i jezior” była ogromna pozytywna energia wyzwolona przy okazji organizacji Górskiego Biegu Frassatiego. Po bardzo udanej i owocnej współpracy przy tworzeniu tego niesamowitego wydarzenia (Górski Bieg Frassatiego został m.in. wybrany najlepszym biegiem górskim sezonu 2019 na długim dystansie i najlepszym debiutem organizacyjnym roku w plebiscycie biegaczy „Złote Kozice organizowanym przez portal biegigorskie.pl) zrodziła się w nas potrzeba rozwijania tej pasji, jaką jest popularyzacja aktywności górskich, przede wszystkim poprzez organizację wydarzeń sportowych. Czyli popularyzacja tego, co sami lubimy robić. Powołanie fundacji było pierwszym krokiem zrobionym w tym kierunku. 

Jesteśmy pasjonatami wszelkich aktywności górskich, od trekkingu, przez biegi górski, skyrunning, po narciarstwo i speleologię. Każdy z nas ma inne ulubione aktywności, a także inne umiejętności zawodowe, dzięki czemu możemy tworzyć zgrany i uzupełniający się nawzajem zespół.

 

Wojtek Teister – na co dzień dziennikarz. Pomysłodawca i w ramach pracy w Instytucie Gość Media kierownik projektu Górski Bieg Frassatiego. W górach zakochany od lat. Amator biegania (od krótkich biegów w stylu alpejskim, przez tatrzański skyrunning, po ultra) i wszelkich odmian trekkingu – od Beskidów, przez Tatry, po alpejskie czterotysięczniki. W fundacji pozyskuje partnerów projketów, zajmuje się stroną marketingową i koordynacją Festiwalu Górskiego Maraton Trzech Jezior.

Staszek Dacy – beskidzka Rysianka to jego drugi dom. Uwielbia via ferraty, skitouring, a w ostatnim czasie rozwija swoje umiejętności grotołaza. Na co dzień możecie spotkać go w katowickim sklepie ze sprzętem outdorowym Tuttu. Jest też pasjonatem fotografii. W fundacji odpowiada przede wszystkim za kwestie związane z zabezpieczeniem tras. 

Jakub Jadanowski – zawodowo koordynuje projekty informatyczne. W górach lubi długie trekkingi, a zimą narciarstwo. W fundacji odpowiada za współpracę z wolontariuszami i sprawy związane ze stroną internetową.

Mateusz Knap – skialpinista i biegacz górski. Ukończył między innymi słynne zawody Pierra Menta oraz Trofeo Mezzalama. Czas wolny lubi spędzać w górach. Od jakiegoś czasu zajmuje się również fotografią na biegach długostansowych.

Fundacja „Kraina gór i jezior”
Ul. Hutnicza 28; 43-100 Tychy
KRS 0000812168
NIP 6462980059
REGON 384824344