Maraton Trzech Jezior
ładowanie strony

Tylko 3 tygodnie do Festiwalu Maraton Trzech Jezior i ostatnie dni zapisów. Co dla Was przygotowaliśmy?

10 sierpnia 2023
m3j-partnerzy

Czy wiesz, że do Festiwalu Maraton Trzech Jezior zostało już tylko 3 tygodnie? 🙂

To dobry czas, żeby zacząć odsłaniać karty dotyczące tegorocznej edycji. Co przygotowujemy dla Was w tym roku? Będzie to, co już się sprawdziło, ale będzie też sporo nowości. 15-17 września będzie się naprawdę sporo działo!

Jeśli więc jeszcze nie dołączyłeś do listy startowej, warto już teraz zarejestrować się i opłacić start, bo rejestracja jest otwarta do końca sierpnia. Tym bardziej, że na pierwszych 700 opłaconych uczestników dystansów 17 km, 25 km, 46 km i Grand Prix czeka w pakietach unikatowa, niedostępna w sprzedaży opaska Dynafit Maraton Trzech Jezior.

Obecne stawki to:
Vertical: 95 PLN
Maraton: 245 PLN
Rollercoaster: 180 PLN
Szlak Wołoskich Pasterzy: 170 PLN
Grand Prix (vertical+Maraton+SWP): 460 PLN

Dane do przelewu:
Fundacja „Kraina gór i jezior”

nr rachunku: 80 1600 1462 1880 8788 1000 0001
IBAN: PL

BNP Paribas

W tytule przelewu należy wpisać IMIĘ, NAZWISKO BIEGACZA ORAZ DYSTANS na przykład: Jan Nowak, 46 km

CO CZEKA NA WAS W TYM ROKU?

Już w piątek o 16:30 na trasę wybiegną uczestnicy verticala, a wśród nich również ci, którzy przez trzy dni będą walczyć o jak najlepszy wynik w Grand Prix Trzech Jezior. Start verticala podobnie jak w poprzednich latach będzie interwałowy – na trasę będziecie wybiegać co 10 sekund, dzięki czemu emocje będą nas trzymać do samego końca – nie będzie można taktycznie kontrolować miejsca.

Wieczorem spotkamy się na dekoracji verticala, prelekcji (wkrótce przedstawimy gościa) i prezentacji elity sobotnich i niedzielnych biegów, a tegoroczny festiwal zapowiada się jako jeden z najmocniej obsadzonych w tym sezonie w Polsce. Paulina Tracz, Dawid Malina, Marcin Kubica, Dominik Milewski, Paweł Czerniak, Florian Pyszel, Karol Matyssek, Roger Karwaczyński, a także gwiazdy czeskiego trailu: Petra Sevcikova (trzecia w kultowym CCC) i Marek Causidis (zwycięzca 80 km na Lavaredo Ultra Trail) to tylko niektórzy z już potwierdzonych uczestników festiwalu. Ci z Was, którzy nie wystartują w sobotę, będą mogli śledzić ich zmagania podczas organizowanej już po raz drugi transmisji live z komentarzem z trasy maratońskiej. A przy okazji, czeka nas również najbardziej międzynarodowa edycja Trzech Jezior: na listach mamy już zawodników z 13 państw, a wśród nich aż 76 biegaczy zagranicznych: od Szwecji na północy, po Hiszpanię na południu, od Irlandii na zachodzie, po Ukrainę na wschodzie.

Sobota to główny dzień festiwalu. Wtedy na szczytach wokół jeziora Międzybrodzkiego rywalizują uczestnicy Maratonu Trzech Jezior i Rollercoastera 25 km. Na mecie na stadionie w Porąbce czekać będzie nie tylko gorący doping, ale też całe miasteczko biegowe – większe niż na którejkolwiek z wcześniejszych edycji. Tam po raz pierwszy w historii naszej imprezy w godzinach 11-13 i 14-16 zorganizujemy też Strefę Małego Biegacza, gdzie na najmłodszych czekać będą zabawy, animacje i nieco pierwsze szlify w sportowej rywalizacji.

Na finisherów oczywiście będzie czekała wypiekana na miejscu pizza, którą tak bardzo pokochaliście w poprzednich edycjach.

A wieczorem, tuż po dekoracji, chcemy zaprosić Was na afterparty przy grillu, piwku i imprezie z DJ’em. (tak, tak, wieczorne piwko macie w pakiecie).

Niedziela to trzeci dzień sportowej rywalizacji: o 9:30 wystartuje bieg Szlak Wołoskich Pasterzy – 17 km i 1230 m sumy podejść zostawi na pewno ślad na Waszych mięśniach i wspomnieniach. A na zakończenie imprezy udekorujemy na scenie nie tylko najszybszych na tym biegu, ale też wszystkich tych, którzy ukończą całe trzydniowe Grand Prix. Ci oprócz medali za ukończenie poszczególnych biegów otrzymają specjalny, ręcznie wykonany medal ceramiczny.

Nowością na festiwalu w tym roku jest również rywalizacja na segmentach Beskidy Run Challenge. To rywalizacja, którą organizujemy razem z Chudym Wawrzyńcem i Biegiem o Breńskie Kierpce. Na sobotnich i niedzielnym biegu będą wyznaczone odcinki specjalne z pomiarem czasu (szczegóły na stronie www i facebooku). Na najszybszych na poszczególnych odcinkach czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe (słuchawki bezprzewodowe marki Shokz), a na najszybszych w całym cyklu segmentów nagrody finansowe w wysokości 1000 zł. Szczegółowy regulamin tej rywalizacji znajdziesz na naszej stronie www.

W tym roku wyższa niż poprzednio będzie też pula nagród. Na Maratonie nagrodzimy aż 5 najszybszych kobiet i mężczyzn (nagrody 1500/1000/600/500/400 PLN). Na pozostałych dystansach nagrody będą bardziej symboliczne, ale również finansowe.

Dołączajcie więc do list startowych, a jeśli już na nich jesteście, zapraszajcie znajomych, udostępniajcie informacje o imprezie, zabierzcie ze sobą bliskich, którzy będą Was dopingować. My mocno dopracowujemy szczegóły festiwalu i już teraz czekamy na Was z niecierpliwością! 🙂

Do zobaczenia w Krainie Beskidzkich Jezior!

    Leave a comment