Maraton Trzech Jezior
ładowanie strony

Korekta tras 2022

16 września 2022

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o możliwej, nieznacznej korekcie tras w rejonie zapory w Tresnej w związku z przebudową drogi wojewódzkiej przechodzącej przez zaporę. Teraz mamy już formalne potwierdzenie ze strony odpowiednich urzędów i wykonawcy, w związku z czym możemy podać szczegóły. Otrzymacie je również w informatorze, które po weekendzie wyślemy na Wasze adresy mailowe.

Maraton Trzech Jezior i Rollercoaster, sobota 24. września 2022

Punkt regeneracyjny Tresna Zapora będzie przeniesiony ok 150 metrów wcześniej i zostanie zorganizowany przy budynku szkoły – będzie funkcjonował pod nazwą Czernichów Szkoła. Po jego opuszczeniu uczestnicy obu biegów nie udadzą się w stronę zapory (mapa: czerwony przebieg trasy), ale ulicą szkolną pobiegną w Skweru przy Sole i stamtąd nowootwartą, kładką wiszącą, przebiegną na drugą stronę rzeki. Za kładką należy skręcić w prawo i drogą, w górę do skrętu na niebieski szlak w ulicę Kościelec. Stąd już trasa biegnie tak jak w zeszłym roku. Na skutek zmiany dystans biegu nie ulega zmianie, jest natomiast o 10 m mniej sumy przewyższeń. Aktualny track do pobrania ze strony biegu M3J i Rollercoaster.

Szlak Wołoskich Pasterzy, niedziela 25. września 2022

Również tutaj musimy ominąć mostek przy urzędzie gminy, w związku z czym punkt regeneracyjny Tresna Zapora zostanie również zastąpiony punktem Czernichów Szkoła. W odcinku ul. Krępli trasa nie odbije w prawo na zielony szlak zbiegający do urzędu, ale pobiegniemy dalej w dół ulicą, aż do mostku nad strumieniem, który wyprowadzi nas na ul. Roztoki. Tutaj skręcamy w prawo, w dół, by dobiec do ul. Turystycznej, od której trasa przebiega już zgodnie z pierwotnym przebiegiem i gdzie znajduje się punkt regeneracyjny. W tym wypadku przewyższenia pozostają bez zmian, natomiast dystans wydłuża się o około kilometr. Track do pobrania na stronie SWP.

W kluczowych miejscach zmian drogę będą Wam wskazywali wolontariusze. Na Szlaku Wołoskich Pasterzy tracimy niestety krótki, ale techniczny odcinek zbiegu do Tresnej, za to na Maratonie i Rollercoasterze zyskujemy przebiegnięcie kładką oraz odcinek drogowy pokonujemy mniej ruchliwą ulicą niż droga wojewódzka przebiegająca przez Zaporę.

Piątkowy Czupel Vertical odbędzie się bez zmian.

Zespół Festiwalu M3J

    Leave a comment